Úvodní stránka > Aktuality > Na vojenském cvičení Joint Fires 2016 proběhl neobvyklý akt – hlasování o žehnání praporu pěší roty aktivních záloh Středočeského kraje

Na vojenském cvičení Joint Fires 2016 proběhl neobvyklý akt – hlasování o žehnání praporu pěší roty aktivních záloh Středočeského kraje

Z řad vojáků v aktivní záloze byl podán podnět k žehnání praporu pěší roty. V souladu s platnou legislativou musí před tímto slavnostním aktem proběhnout hlasování, kterému předchází poučení vojenským kaplanem.

 

Tohoto aktu se ujal kaplan z Posádkového velitelství Praha major Petr Fiala. Po náročném dni, stráveném na střelnici a vyčerpávajícím přesunu, vojákům na společném nástupu v nočních hodinách kaplan za přítomností ředitele Krajského vojenského velitelství Praha a určené komise vysvětlil podstatu a smysl žehnání praporu.

 

S velkým očekáváním se rota těšila na vyhlášení výsledku anonymního hlasování. Tak, jak jsme v duchu předpokládali, pro žehnání praporu se vyslovilo přes 90% vojáků v záloze.

 

Samotný slavnostní akt žehnání praporu se uskuteční v příštím roce za přítomnosti nejvyšších krajských zastupitelů Středočeského kraje na jednom z mnoha vojenských cvičení, které je naplánováno v následujícím roce pro pěší rotu.

Fotogalerie

Nahoru